Чемпіони - спортсмети Городоцької районної ДЮСШ

5 березня минуло 69 років від дня загибелі в останньому своєму бою з енкаведистами у Білогорщі поблизу Львова Головнокомандувача УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича. За традицією щорічно у березневі дні в Краківці відбуваються заходи з вшанування пам’яті колишнього односельчанина, Героя України, який перші сім дитячих років життя проживав у містечку на початку минулого століття.

Упродовж двох днів у спортивному залі опорного закладу «Краковецький ЗЗСО I-III ступенів імені Романа Шухевича» відбувся 28-ий, один з наймасовіших не тільки на Яворівщині, але й на Львівщині, традиційний обласний волейбольний турнір, заснований ще в 1992 році, присвячений пам’яті легендарного генерала. В цьогорічних змаганнях взяли участь спортивні команди Яворівського, Мостиського, Городоцького та Жовківського районів.

В турнірі серед школярів перше чемпіонство вибороли спортсмени Городоцької районної ДЮСШ під керівництвом відомого на Львівщині тренера Вілена Дудченка. Неодноразові переможці традиційного турніру, юні волейболісти Яворівської ДЮСШ «Луг», які у Прилбичах удосконалюють свою спортивну майстерність під керівництвом досвідченого тренера-наставника Ігоря Палюха, на цей раз зайняли друге місце. Бронзові нагороди виборола команда господарів – опорного закладу закладу «Краковецький ЗЗСО I-III ступенів імені Романа Шухевича». Крім переможців, досить майстерну і зрілу гру в змаганнях продемонстрували юні волейболісти збірної команди шкіл Мостиська та Віжомлянського НВК «ЗОШ I-III ступенів імені Івана Севери ДНЗ».


Конкурс читців-декламаторів творів Тараса Шевченка, приурочений 205-ій річниці від дня народження Кобзаря

15 та 18 березня 2019 року в опорному закладі «Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича» відбувся конкурс читців-декламаторів творів Тараса Шевченка, приурочений 205-ій річниці від дня народження Кобзаря. Всього 49 активних учасників з 1-9-х класів  інтонаційно прочитали напам’ять ряд поезій та балад геніального письменника. Журі визначило переможців, які будуть нагороджені дипломами. Конкурсантів готували учителі початкових класів та словесності Кропивницький М. С., Ваньо О. С., Адамко І.М., Тучапська О. І. 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Екскурсійна поїздка у музеї Яворівщини

 

6 березня 2019 року учні 8-9-х класів опорного закладу «Краковецький  ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича у супроводі Чолач О. З., заступника директора школи з навчально-виховної роботи та Тучапської О. І., педагога-організатора здійснили екскурсійну поїздку у музеї Яворівщини. Завдяки  підтримці Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, відділу освіти Яворівської райдержадміністрації,  при сприянні методиста Каліцінської Г. М.,   школярі отримали чудову нагоду безкоштовно відвідати три місцевих музеї: музей-садибу Осипа Маковея, історико-етнографічний музей «Яворівщина», музей «Військової історії Яворівщини».
  У музеї-садибі галицького Орфея Осипа Маковея, завдяки розповіді директора   Місюк Д. О.,  школярі дізналися багато цікавих фактів з життєвого і творчого шляху славного земляка. Експозиція розміщена у трьох залах. В одній із них учні побачили багато світлин, на яких Осип Маковей зі своїми рідними, близькими, друзями. Тут зібрані листи, книги письменника. У другій кімнаті багато речей домашнього вжитку родини Маковеїв: посуд, вишиванки, меблі. У сінях знаходяться побутові речі, які становлять справжню цінність, адже є старовинними і зараз вже не використовуються. Відвідавши цей музей, школярі отримали важливі знання з літератури рідного краю.
  Наступним був історико-етнографічний музей «Яворівщина», де учні ознайомилися з історичними матеріалами, предметами побуту наших предків, інформаційними стендами про видатних особистостей славного краю. Директор музею Гаврилюк М. Р. надзвичайно захопливо  провела екскурсію кімнатами, де знаходяться музейні експозиції. Дітям сподобалися археологічні пам’ятки та народні промисли. Яворівська іграшка, яворівська писанка мають своєрідні кольори розпису.
  У музеї «Військової історії Яворівщини  Білецький Ю. І. провів змістовну екскурсію, під час якої школярі не тільки оглянули експонати, але і подивилися зворушливий фільм про війну в Афганістані, почули вражаючі факти про страшні втрати воїнів, прикордонників, цивільного населення за період 1979-1989 років. У музеї є також виставка, приурочена сучасним героям, які захищають рідну землю на східних теренах держави, матеріали про Героїв Небесної Сотні.
 Незабутні враження залишаться у школярів після відвідин цих музеїв.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Вшанування пам'яті Романа Шухевича

05 березня 2019 року у  смт. Краковець патріотична громадськість нашого краю урочисто вшанувала пам'ять славного земляка  – Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича. На захід прибули  очільники району: Ігор Самардак, голова Яворівської райдержадміністрації; Володимир Мацелюх, заступник голови Яворівської районної ради;  Наталія Лялюк, начальник відділу культури і туризму; Ольга Мамчур, селищний голова; Денис Дягель, підполковник, начальник відділу прикордонної служби «Краківець»; Леся Лисак, директор дошкільного закладу; педагоги та школярі опорного закладу «Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича» та  вихованці КЗ ЛОР «Краковецького навчально-реабілітаційного центру I-III ступенів з поглибленою професійною підготовкою» із своїми наставниками; завідувачі бібліотек та Народних домів;  мешканці селища.
Директор опорного закладу Мирослав Кропивницький наголосив, що Роман Шухевич у 30-40-х роках минулого століття боровся проти всіх ворогів України,  а 69 років тому, 5 березня 1950 року, в Білогорщі, поблизу Львова, вступив в нерівний останній бій з окупантами, в якому загинув смертю хоробрих. Символічною є те, що перші 7 років свого дитинства  Роман провів у Краківці і 7 років керував Українською Повстанською Армією.
Активісти учнівського самоврядування опорного закладу під керівництвом педагога-організатора Оксани Тучапської підготували літературно-музичну композицію « Живий в серцях українців».   Ведучі Ольга Мудрик і Світлана Станицька звернули увагу на те, що життя Романа Шухевича було життям воїна, тому воїном він його і закінчив. Вірш Зеновія Сердюка «Хлопці з бою ішли» емоційно продекламувала Мар’яна Смерик, а тріо у складі Івана Петруся, Остапа Колача та Богдана Сірця під акомпонування музичного керівника Народного дому Івана Юра виконало ряд пісень про героїв-повстанців, неньку-Україну. Пісню про Романа Шухевича «Останній бій генерала» заспівав Іван Юр.

 

Завершальним акордом мітингу-реквієму було виконання всіма учасниками «Ще не вмерла України ні слава, ні воля».

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Майстерклас соціального педагога

4 лютого 2019 року соціальний педагог Салига Н.В. провела майстерклас на тему " Формування готовності учасників освітнього процесу до впровадження Концепції Нової української школи" для практичних психологів та соціальних педагогів першої та вищої категорії Яворівського району.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Прощання з колядою

01.02.2018 року  у опорному закладі «Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича», напередодні прощання з колядою, відбувся цікавий виступ школярів, пов’язаний з новорічно-різдвяними святами. У ньому взяли активну участь учні  5-6-х класів, які підготували інсценізацію вертепу, виконали ряд колядок. Із великим захопленням діти відтворювали елементи   українських народних звичаїв та традицій. А після виступу усі присутні частувалися смачними пампушками.  Під умілим керівництвом   Ваньо О. С.  – учителя української мови та літератури, Кульматицької Л. Б.  – учителя хімії, класного керівника 5-го класу та Чолач О. З.  – учителя музичного мистецтва усі учасники дійства мали змогу рокрити свої акторські та музичні здібності.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Екскурсія  музеями Грушевського і Франка

З метою національно-патріотичного виховання, популяризації музеїв, пізнанная історії рідного краю у середу 30 січня 2019 р учні 9, 10-х класів опорного закладу "Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Р. Шухевича" відвідали у Львові Державний меморіальний музей Михайла Грушевського та Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лінійка-реквієм, присвячена 101 річниці подвигу Героїв Крут


28 січня 2019 року в опорному закладі «Краковецький ЗЗСО» провели загальношкільну ,лінійку- реквієм, присвячену 101 річниці подвигу Героїв Крут. Захід підготувала заступник директора школи з виховної роботи Чолач О.З. та учні 10-го класу.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Година коду

«Година коду» в Краковецькій школі  відбулася з 3 до 9 грудня в рамках тижня комп’ютерних наук у всьому світі. Тиждень інформатики проходить щороку на честь дня народження піонера комп'ютерних наук Адмірала Грейс Мюрей Хоппер (9 грудня 1906 року). Ініціатива «Година коду» набула шаленої популярності через її унікальний формат, який допомагає відчути себе програмістом. Лише за одну годину, в ігровій формі та зі зрозумілими інструкціями, будь-яка дитина навчиться писати код і відразу побачить результат своєї роботи.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Поїздка до театру

З метою активізації інтересу дітей до театрального мистецтва,

виховання любові до звичаїв та традицій українського народу 6 грудня

2018 року, напередодні зимових свят, учні 6-7-их класів опорного закладу

«Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича» під

керівництвом учителів української мови та літератури Ваньо О. С. та

Тучапської О. І. здійснили поїздку у Національний академічний

український драматичний театр імені Марії Заньковецької міста Львова, де

переглянули музичну комедію на чотири дії «Різдвяна ніч» Михайла

Старицького (за Миколою Гоголем). Глядачі поринули у казковий світ з

феєрією колядок і різдвяних див. Історія про добро й зло, вірність й

кохання полонила душі юних глядачів. Особливо запам’яталися сцени з

участю дійових осіб: вдови Солохи, чорта Куця, старого запорожця

Пацюка. Чудові декорації та українські народні костюми теж справили

сильні враження на присутніх. Сміх покращує настрій, добре впливає на

здоров’я людини. Атмосфера позитивних емоцій панувала ще довго у цей

день, адже під час перегляду вистави досхочу насміялись.

Вечірній Львів приваблював своєю чарівністю та красою. Школярі

ще й за традицією побували на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку,

де й зробили спільну світлину.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Козацький вишкіл загартовує юнацтво

Завдяки ініціативі родин Героїв Небесної Сотні, а особливо сестри загиблого в січні 2014 року Романа Сеника Лисак Лесі, при фінансовій підтримці Яворівської райдержадміністрації та районного відділу освіти команда школярів 10 класу опорного закладу "Краковецький ЗЗСО I-III ступенів імені Романа Шухевича" під керівництвом учителя історії та Захисту Вітчизни Живицького Сергія отримали чудову нагоду під час осінніх канікул здійснити поїздку в столицю України - місто Київ.Пройшовши вишкіл , учні стали козаками Труханівської Січі. Учні побували в Софіївському соборі, пройшлися Майданом Незалежності, центральною площею Києва, а також іншими вулицями міста. Ознайомилися з умовами навчання в провідних університетах Києва.Також мали можливість переглянути експозиції Національного музею історії України, музею космонавтики і побували в київському метрополітені.На облаштованому на території острова таборі учні здобули важливий життєвий досвід, бойові навички та дізнались секрети виживання  в лісі.Такі поїздки вкрай необхідні для загартування 

духу і тіла українського юнацтва.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Національно-патріотичне виховання мовою музейних експонатів

Справді безцінною скарбницею історичної та культурної спадщини західноукраїнських земель є Львівський історичний музей, який засновано у 1893 році.

Здійснити екскурс в історію ОУН-УПА, почерпнути цікаву інформацію про діяльність видатного провідника Євгена Коновальця - було головною метою поїздки учнів 8-9 класів опорного закладу " Краковецький ЗЗСО I-III ступенів імені Романа Шухевича", у супроводі педагогів.У першій експозиції учні мали нагоду побачити генеалогічне дерево, родинні світлини, документи періоду навчання у Львівському університеті, діяльність у " Просвіті", студенських організаціях, а також родинні реліквії. У другій кімнаті екскурсовод, Оксана Яцкович, запропонувала переглянути матеріали про військову службу Євгена Коновальця, зокрема про участь у бою за гору Маківку. Також директор опорного закладу Мирослав Кропивницький, наголосив, що діяльність, свідомість й характер Романа Шухевича формувалась під впливом Є. Коновальця, з яким спілкувався гімназист Роман.В останній кимнаті музею зібрано інформацію про загибель Коновальця, а на подвір'ї будинку встановлено пам'ятник Герою.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Є багато різноманітних релігійних і національних свят в календарі, які відзначаємо упродовж року. Та особливою датою серед них є 14 жовтня. Цього дня весь український народ величає Пресвяту Богородицю, духовну захисницю, а також заступницю запорозьких козаків у далеких походах. Від порога Покровської церкви вирушали січовики на захист рідної землі і, повертаючись після важких боїв, складали подяку святій  опікунці за свій порятунок.

   Для нас, українців, це свято не тільки християнське, а й національне, тому що символізує зв'язок поколінь, невмирущість традицій народу. В цей день ми вшановуємо окрім козаків, ще й воїнів УПА. Читаємо зі сторінок історії як протягом століть вороги намагалися викоренити дух боротьби, знищити тих, хто був носієм державницької ідеї та патріотизму. Серед борців-героїв  – вояки УПА. Вони дорого заплатили за свободу, прагнення до волі й самостійності  – своїм молодим життям. Історія знайшла продовження у сьогоденні, коли наші воїни на Сході довершують боротьбу, яку розпочали повстанці. Цьогоріч втретє на державному рівні відзначаємо 14 жовтня  День захисника України.

   В опорному закладі «Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича» напередодні цього величного свята, 12 жовтня, було проведено захід «Подвиги їхні  –  невмирущі». На нього директор Мирослав Кропивницький запросив багато відомих на Краковеччині  людей, справжніх Героїв, які своїм особистим прикладом навчають молоде покоління з гідністю переносити всілякі випробування, долати перешкоди, не  піддаватися на провокації, не опускати рук, а докладати свої вміння, зусилля та старання і впевнено прямувати до визначеної мети, до перемоги.

  Представники органів учнівського самоврядування Ольга Мудрик, Михайло Гричан, Роксолана Мужиловська, Маріанна Смерик, Ольга Булавка, Соломія Юрчик, Андрій Білобровка під керівництвом педагога-організатора Оксани Тучапської підготували літературно-музичну композицію, поєднавши у своєму виступі давнє минуле та сучасні події, які стали для людей черговим іспитом на єдність, згуртованість, стійкість й незламність.  У виконанні дуету Івана Петруся та Остапа Колача  під супровід  музичного керівника Народного дому Івана Юра прозвучали пісні «Козаченьки», «Героїчна УПА», «Мамо, мамо, не плачте», «Плакала калина», «Я тебе ненавиджу    війна», «Я люблю Україну свою».

   У переповненому залі Народного дому зібралися наші земляки, які пішли на війну добровольцями та під покровом Пресвятої Богородиці повернулися додому живими. Їх було близько п’ятдесяти    випускників Краковецької ЗОШ імені Романа Шухевича. Серед них Михайло Ляля  – старший солдат 24-ої  окремої механізованої  Залізної бригади ім. Данила Галицького, який 12 лютого 2015 року  був важко поранений під час артобстрілу під Дебальцевим ( отримав травму хребта )  і до сьогодні ще проходить курс реабілітації. Народний Герой України   щиро подякував директору  за запрошення на захід, бо приємно перебувати в такий момент разом із побратимами, з якими  пліч-о-пліч стояв недавно на Сході України. Старший лейтенант поліції, учасник АТО Михайло Дорош привітав присутніх зі святом. «У тих, хто знаходиться на східних теренах держави служба непроста. Але там є люди ідейні, сильні вірою, які розуміють своє призначення, мету цієї боротьби та завдання. І хоч не раз небезпека заглядала  у вічі, та не думали в цей час про себе, про особисте. Захистити рідну землю від ворога   – ось головний обов’язок, який потрібно виконати  з честю. Сподіваємось, що скоро ми перегорнемо ці сторінки історії і станемо багатим, сильним, європейським народом».  Кухар військового командування  Олена Лом’янська,  наголосила на важливості здобуття освіти і побажала  учнівській молоді свідомості, людяності та терплячості. Яку б професію собі в майбутньому не обрали, де б не навчалися, молоді люди мають ніколи  не забувати  про рідну землю під ногами та мирне небо над головою. Учасники АТО подарували для школи на пам'ять святиню – бойовий прапор  Операції об’єднаних сил з підписами учасників львівського зведеного загону.

   Пам'ять про Героя Небесної сотні Романа Сеника, який  проходив військову службу в Свидницькому гарнізоні  старшокласники  вшанували молитвою 11 жовтня на кладовищі у с. Наконечному ІІ. Запрошена на свято сестра Героя Леся Лисак подякувала  за глибоку шану, за організацію щорічних уроків пам’яті на могилі Романа; привітала усіх воїнів-захисників. «Дирекція школи докладає великих зусиль, щоб виховати  патріотів. Захисник України –  це не просто гучні слова.  І  сьогоднішнє свято особливе, тому що  метою є вшанування справжніх захисників, які в 2014 році не побоялися за своє життя, а стали на захист інтересів держави і тепер, ризикуючи найдорожчим, відстоюють права своєї нації. Краковеччина повинна гордитися відважними синами, адже  саме з цих теренів чимало їх стали борцями . А школярі мають брати приклад  з Народних Героїв».  

  Селищний голова Ольга Мамчур нагадала присутнім про першу хвилю мобілізації , коли з теренів Краковеччини автобус хлопців-вояків від’їхав у військкомат, а згодом на Схід. Це були відважні, сміливі, найкращі мужчини-захисники. Добровольці демонстрували бадьорість, рішучість… «Історію творять подвигом, кров’ю, вшановують пам’яттю, заходами, молитвами, словом, піснею, поезією, а пишуть чорнилом. Впевнена, що Ваш подвиг буде записаний  золотими літерами на сторінках підручників історії України».

  На завершення національно-патріотичного заходу директор разом із селищним головою вручили усім присутнім воїнам АТО  квіти та книги Святослава Праска «Здобути або не бути» з дарчим  підписом.

  Такі зустрічі із безстрашними лицарями, «хоробрими серцями» насправді допомагають усім зміцнити віру у те, що цей важкий період нашої історії ми гідно перенесемо, відстоявши цілісність держави, зберігши свободу і незалежність.    

Благословенна в світі та держава,

Що має відданих, мужніх синів.

Героям України честь і слава!

Вони  – яскравий приклад наших днів.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

За традицією, напередодні Дня захисника України, старшокласники опорного закладу «Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича» відвідали в Наконечному Другому могилу Героя Небесної Сотні Романа Сеника, який  загинув  25 січня 2014 року в Києві під час Революції Гідності.

Після покладання квітів та виступів директорів опорного закладу «Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича» та Наконечнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, учні з педагогами спільною молитвою вшанували пам’ять відважного Героя Небесної Сотні.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20 травня 2018 року в приміщенні Народного дому відбувся традиційний творчий звіт Краковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича перед громадськістю селища та батьками. Насамперед присутні мали змогу ознайомитися з виставкою учнівських нагород за 2017 – 2018 н.р., а зокрема: дипломами, грамотами, спортивними кубками і медалями.

Після вступного слова директора школи Кропивницького М.С. відбулася концертна програма кращих учнівських художніх номерів під керівництвом заступника директора школи з виховної роботи Чолач О.З.. Крім популярних пісень, зі сцени у виконанні десятикласниць Мужиловської Роксолани та Смерик Маріанни звучали їхні авторські поезії та гумористичні твори письменників – класиків. Із сміховинками  зі шкільного життя виступили другокласники під керівництвом своєї вчительки Пірожик Н.Я..

Необхідно відзначити ще й активність участі у концертній програмі таких учнів; Булавки Ольги, Станицької Христини, Вовк Владислави, Варжнікової Діани, Куліковської Марії, Булавки Ірини, Марків Кароліни.

Після завершення художньої частини творчого звіту поздоровлення від педагогічного та учнівського колективів школи з ювілеєм отримав колишній вчитель фізичної культури Струс Мирон Іванович, якому нещодавно виповнилося 85 років . 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«Минуле в майбутнє крізь роки пливе»   –  так цьогоріч  називалося Свято останнього дзвоника, яке відбулося у Краковецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича.  У національному вишитому вбранні прийшли і учні, і батьки, і вчителі. Під чарівні звуки  музики вийшли востаннє на подвір’я рідної школи одинадцятикласники, майбутнє України, її слава. Адже серед них призери олімпіад, конкурсів, змагань... Нагороди  за навчальні досягнення та творчі успіхи школярам вручив директор школи Кропивницький М. С. Від імені запрошених гостей із закінченням навчального року привітав усіх заступник начальника з виховної роботи  Мостиського прикордонного загону ВПС Краковець Вакар І. П. Зворушливо прозвучали теплі, щирі побажання  випускникам від першої вчительки Оглашенної М. М. Родинну пораду дорослим дітям проголосив батько одинадцятикласниці Родич Я. В., учасник бойових дій на Сході України. Першокласники склали свою урочисту обіцянку і на добру згадку про рідну школу подарували випускникам незабудки. Слова подяки адресували педагогам і батькам одинадцятикласники. Ведучі святкового дійства Хоростіль Володимир та Станицька Христина побажали веселих канікул, гарного відпочинку усім присутнім школярам. Малиновий передзвін сповістив про закінчення 2017-2018 навчального року. Сценарій заходу підготувала педагог-організатор школи Тучапська О. І.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

15 травня в Яворові на стадіоні ім. Євгена Смука за програмою спортивного фестивалю "Український дух, гарт і перемога" відбувся фінальний турнір розіграшу кубка Митрополита Андрея Шептицького серед команд учнів 6-х класів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів Яворівщини. Вагомого успіху домоглися шестикласники Краковецької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Р. Шухевича, які зайняли друге призове місце, поступившись тільки команді Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.  Після нагородження у Народному домі юні футболісти поспілкувалися з Головою Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих, громадським діячем Петром Франком, уродженцем Краковеччини, який відвідає нашу школу на початку нового навчального року.

-------------------------------------------------------------------------------------

13.05.2018 р. у Народному домі смт. Краковець відбувся вечір "Мамо, матінко, матусю". Захід був насичений вітальними піснями і віршами вдячності матерям. Учасниками того дійства були учні школи, педагоги і учасники хору. Активну участь у організації взяли: Віра Голота, Люба Шарупич, Іван Юр і Василина Турчин.

 

 

 

Якщо говорити між нами,

 

То все починається з мами.

І казочка перша у світі,

І сонячна подорож в літо.

Найперші легенькі сніжинки

І сяюче диво – ялинка.

Від мами – і літери, й слово,

І зроблена разом обнова…

Якщо говорити між нами,

То все починається з мами.

                                                                 М. Пономаренко 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

11 травня учні 10-11 класів були учасниками Дня відкритих дверей у Львівському національному аграрному університеті на економічному факультеті. Після урочистості відбулася зустріч із завідувачем кафедри економіки професором економічних наук Черевком Георгієм Владиславовичем, який закінчив у 1974 році Краковецьку середню школу із золотою медаллю. Привітавши випускника Краковеччини з ювілеєм, від імені педагогів та учнів Краковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Р. Шухевича директор школи Кропивницький М. С. вручив історичний роман-трилогію про легендарного генерала "Тараса Чупринку" - Романа Шухевича "Здобути або не бути" Святослава Праска.

---------------------------------------------------------------------------------

Учні 5-го класу Краковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича 27 квітня 2018 року здійснили екскурсійну мандрівку музеями Яворова. Так, спершу ми відвідали Садибу Осипа Маковея. Тут керівник  п. Даниїла Місюн  не тільки цікаво розповідала про життя й діяльність видатного українського письменника, а й вручила гостям пам’ятний дарунок – книгу Й. Марухняка та Н. Пастернак «Границі долі Осипа Маковея».        Другим був музей «Яворівщина», де школярі мали можливість оглянути стародавня предмети ужитково – прикладного мистецтва, дізнатися про процес виготовлення старовинного одягу чи яворівської дерев’яної іграшки. Керівник музею п. Мар’яна Гасиджак побудувала свою екскурсію у формі жвавої дискусії. П’ятикласники запитували й відповідали. Укінці кожен отримав невеликий буклет про музей, а хто бажав, придбав сувеніри.       Кінцевим пунктом краківчан став Музей військової історії Яворівщини. Із розповіддю керівника п. Юрія Білецького ми спершу перенеслися в часи Афганської війни, згодом у часи сьогодення – Революції Гідності та АТО. Хлопці навіть змогли постріляти із справжньої зброї.       У такий спосіб п’ятикласники Краковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича прилучилися до історії, літератури та етнографії рідного краю, відчули себе його частинкою.        Супроводжувала учнів під час екскурсії педагог – організатор Тучапська О.І..